Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Peugeot 1007 ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy, czy stary pojazd, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy konkretna rzecz nie idzie dobrze, wszyscy często zachowujemy się w ten sam sposób i martwimy się tym. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Peugeot 1007 trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ w treści tego artykułu postaramy się pozbyć Twoich obaw i wyjaśnić na początku, dlaczego skrzynia biegów w Twoim Peugeot 1007 może drgać, a po drugie, co zrobić, aby się pozbyć tego problemu.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim Peugeot 1007 drży?

Zacznijmy więc od treści tego artykułu źródła zmiany biegów, która się trzęsie w Peugeot 1007, są dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Peugeot 1007 trzęsie się w położeniu neutralnym

Na początek możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a po przyspieszeniu to uczucie znika. To jest najbardziej podstawowa okoliczność. Pochodzenie tego problemu jest w rzeczywistości dość proste, często dotyczy starych samochodów lub pojazdów, które dużo jeździły. W rzeczywistości z biegiem czasu elementy, w tym zawieszenia czy ciche klocki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoją rolę jako reduktorów drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas ruszania lub zatrzymywania Twojego Peugeota 1007, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest redukcja i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli to nastąpi, drgania te będą miały wpływ na inne części samochodowe, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twoim Peugeot 1007.

Dźwignia zmiany biegów w Peugeot 1007, która wibruje podczas przyspieszania

Druga okoliczność dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Peugeocie 1007 i trochę mniej powszechne. W rzeczywistości w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twoich okolicznościach, kiedy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejsza się lub gorzej, będziesz musiał poradzić sobie z tym szybciej. Prawdę mówiąc, choć trudne do wykrycia, istnieje kilka części samochodowych, które mogą być odpowiedzialne za drgania zmiany biegów w Twoim Peugeot 1007:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które wywołują duże wibracje
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe spowodowane naprawą silnika
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Peugeot 1007?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Peugeot 1007?

Przejdźmy teraz do części, w której jesteś prawie na pewno najbardziej entuzjastycznie nastawiony, skoro już zdecydowałeś źródło drgań, które wibruje w Twoim Peugeot 1007 będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której wibruje tylko na biegu jałowym, naprawa tego problemu będzie tania. Po sprawdzeniu, które ciche bloki generują tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę procedurę można wykonać, nawet jeśli nie masz pewnych narzędzi i podstawowej wiedzy mechanicznej.

Podsumowując, jeśli jesteś w sytuacji, w której twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Peugeotem 1007, jest tylko jedna rezolucja, która ma idź do technika samochodowego. Tak naprawdę czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych elementów, a rozważenie dokładnej i kompletnej diagnozy bez jakiejkolwiek pomocy jest bardzo skomplikowane. Twój mechanik najlepiej będzie w stanie dokładnie pozbyć się Twoich kłopotów.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Peugeota 1007 nadal się trzęsie, nie wahaj się przeczytać treści naszego artykułu na ten temat, aby pozbyć się kłopotów.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Peugeot 1007, przejdź do naszej kategorii Peugeot 1007.

Ссылка на основную публикацию