Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Peugeot 406 ?

Jeśli masz nowy lub stary pojazd, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś idzie nie tak, zwykle zachowujemy się tak samo i martwimy się tym. A konkretnie jeśli chodzi o transmisję, można już myśleć o sobie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Peugeot 406 trzęsie, trafiłeś na właściwą stronę, ponieważ w tej instrukcji postaramy się wyeliminować Twoje obawy i pokazać na początku, dlaczego skrzynia biegów w Twoim Peugeot 406 może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby temu zaradzić.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim Peugeot 406 drży?

Zacznijmy więc od tej wytycznej źródła zmiany biegów, która się trzęsie w Peugeot 406, istnieją dwa różne przypadki, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Peugeot 406 trzęsie się w położeniu neutralnym

Na początek jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnejlub pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to uczucie znika. To jest najczęstszy przypadek. Źródło tych problemów jest dość proste, często zdarza się to w starych samochodach lub pojazdach, które były często używane. Faktem jest, że z biegiem czasu elementy takie jak zawieszenia czy silentbloki są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoją funkcję reduktorów drgań. W przypadku wibracji gałki zmiany biegów podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego Peugeot 406, jest to niewątpliwie ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich zadaniem jest ograniczenie i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli to nastąpi, drgania te będą miały wpływ na inne elementy, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twoim Peugeot 406.

Dźwignia zmiany biegów w Peugeot 406, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Peugeocie 406 i trochę mniej klasyczne. W rzeczywistości w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twoim scenariuszu, kiedy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub nie będzie gorzej, będziesz musiał to szybciej skorygować. Rzeczywiście, choć trudniej to określić, istnieje kilka elementów, które mogą być przyczyną wibracji podczas zmiany biegów w Twoim Peugeot 406:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, co powoduje nadmierne drgania
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe spowodowane naprawą silnika
Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Peugeot 406 ?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Peugeot 406?

Przejdźmy teraz do sekcji, która najprawdopodobniej Cię interesuje, skoro już założyłeś pochodzenie dźwigni zmiany biegów, która wibruje w Twoim Peugeot 406 będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, naprawienie tego problemu będzie tanie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki prowadzą do tej wibracji, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę procedurę można wykonać, nawet jeśli nie masz pewnych narzędzi i podstawowej wiedzy mechanicznej.

Podsumowując, jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Peugeotem 406, jest tylko jedno rozwiązanie, którym jest idź do swojego warsztatu. Rzeczywiście, czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych komponentów, a samo rozważenie dokładnej i kompletnej diagnozy jest bardzo złożone. Twój technik samochodowy będzie w stanie najlepiej rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Peugeot 406 nadal się trzęsie, nie wahaj się zapoznać z naszymi wytycznymi na ten temat, aby zaradzić problemom.

Więcej wskazówek na temat Peugeota 406 znajdziesz w kategorii Peugeot 406.

Ссылка на основную публикацию