Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Porsche 911 ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy, czy stary pojazd, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, zwykle wszyscy reagujemy w ten sam sposób i martwimy się tym. A konkretnie jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Porsche 911 trzęsieTrafiłeś w idealne miejsce, ponieważ w tym artykule postaramy się wyeliminować Twoje obawy i pokazać na początku, dlaczego dźwignia zmiany biegów Twojego Porsche 911 może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim Porsche 911 drży?

Zacznijmy więc ten artykuł od źródła zmiany biegów, która trzęsie się w Porsche 911, istnieją dwa różne przypadki, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Porsche 911 trzęsie się w położeniu neutralnym

Na początek możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to odczucie zanika. To jest najbardziej podstawowy przypadek. Źródło tego problemu jest właściwie dość podstawowe, często dotyczy starych samochodów lub pojazdów, które były często używane. W rzeczywistości z biegiem czasu części takie jak zawieszenia czy ciche klocki są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoje przeznaczenie jako reduktory drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas ruszania lub zatrzymywania Porsche 911, jest to najprawdopodobniej ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich rolą jest zmniejszenie i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli to nastąpi, drgania te będą miały wpływ na inne części samochodowe, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Twojego Porsche 911.

Dźwignia zmiany biegów w Porsche 911, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Porsche 911 i trochę mniej klasyczne. W rzeczywistości w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w Twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub nie będzie gorzej, będziesz musiał poradzić sobie z tym szybciej. W rzeczywistości, choć trudniej je rozróżnić, istnieje kilka części samochodowych, które mogą być przyczyną wibracji podczas zmiany biegów w Twoim Porsche 911:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, co powoduje silne drgania
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne części niewspółosiowe wynikające z interwencji w silniku
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Porsche 911?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Porsche 911?

Przejdźmy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, skoro już ją wyróżniłeś źródło zmiany biegów, które wibruje w Twoim Porsche 911 będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, naprawienie tego problemu będzie tanie. Po sprawdzeniu, które ciche bloki wytwarzają tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Ten proces można wykonać, nawet jeśli nie masz pewnych narzędzi i podstawowego doświadczenia mechanicznego.

Wreszcie, jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Porsche 911, istnieje tylko jedna alternatywa, którą jest idź do swojego mechanika samochodowego. W rzeczywistości czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych części, a dokładne i kompletne przeprowadzenie analizy bez jakiejkolwiek pomocy jest bardzo skomplikowane. Twój technik samochodowy najlepiej będzie w stanie dokładnie rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich zbadaniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Porsche 911 nadal się trzęsie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby przejrzeć nasz artykuł na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Więcej wskazówek dotyczących Porsche 911 znajdziesz w kategorii Porsche 911.

Ссылка на основную публикацию