Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w PORSCHE BOXSTER ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary pojazd, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś idzie nie tak, zwykle wszyscy reagujemy w ten sam sposób i martwimy się tym. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, można już myśleć o sobie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twoich wstrząsów PORSCHE BOXSTER, trafiłeś w idealne miejsce, ponieważ w tym artykule postaramy się pozbyć Twoich obaw i opiszemy na początku dlaczego skrzynia biegów Twojego PORSCHE BOXSTERA może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby rozwiązać ten problem.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim PORSCHE BOXSTER drży?

Zacznijmy więc ten artykuł od korzenie zmiany biegów, która trzęsie się w PORSCHE BOXSTER, istnieją dwie różne sytuacje, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w PORSCHE BOXSTER trzęsie się w położeniu neutralnym

Przede wszystkim możliwe, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a po przyspieszeniu to uczucie znika. To jest najbardziej podstawowy przypadek. Przyczyna tego problemu jest dość prosta, bardzo często pojawia się w starych pojazdach lub pojazdach, które dużo jeździły. Faktem jest, że z biegiem czasu części, w tym zawieszenia czy ciche klocki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoją funkcję reduktorów drgań. Jeśli gałka zmiany biegów wibruje podczas uruchamiania lub zatrzymywania Twojego PORSCHE BOXSTER, najprawdopodobniej ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. Rzeczywiście, ich zadaniem jest ograniczenie i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli to nastąpi, drgania te będą miały wpływ na inne elementy, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Twojego PORSCHE BOXSTER.

Dźwignia zmiany biegów w PORSCHE BOXSTER, która wibruje podczas przyspieszania

Drugi przypadek dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w PORSCHE BOXSTER i trochę mniej powszechne. Rzeczywiście, w wielu przypadkach wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twoim scenariuszu, kiedy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejszy się lub gorzej, będziesz musiał to szybciej skorygować. Prawdę mówiąc, choć trudniej je wykryć, istnieją pewne elementy, które mogą być przyczyną wibracji podczas zmiany biegów w Twoim PORSCHE BOXSTER:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują poważne wibracje
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe wynikające z naprawy silnika
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe PORSCHE BOXSTER ?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim PORSCHE BOXSTER?

Przejdźmy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, skoro już wyróżniłeś przyczyna zmiany biegów, która wibruje w Twoim PORSCHE BOXSTER będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli jesteś w przypadku, gdy wibruje tylko na biegu jałowym, rozwiązanie tego problemu będzie tanie. Po zbadaniu, które ciche bloki wytwarzały tę wibrację, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Ten proces można wykonać bez względu na to, czy masz jakieś narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Na koniec , jeśli jesteś w przypadku, gdy twój dźwignia zmiany biegów drży podczas przyspieszania swoim PORSCHE BOXSTER, istnieje tylko jedna alternatywa, którą jest idź do swojego mechanika. Tak naprawdę czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych elementów, a samo rozważenie dokładnej i kompletnej analizy jest bardzo złożone. Twój mechanik samochodowy najlepiej będzie w stanie dokładnie rozwiązać Twój problem.

Jeśli po ich zbadaniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego PORSCHE BOXSTERa nadal się trzęsie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym artykułem na ten temat, aby rozwiązać swój problem.

Jeśli chcesz więcej poradników na temat PORSCHE BOXSTER, przejdź do naszej kategorii PORSCHE BOXSTER.

Ссылка на основную публикацию