Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Subaru Crosstrek ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy, czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, zwykle zachowujemy się tak samo i niepokoimy się tym. A zwłaszcza jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Subaru Crosstrek trzęsie, trafiłeś na idealną stronę internetową, ponieważ w tym artykule postaramy się wyeliminować Twoje obawy i na początku opiszemy, dlaczego dźwignia zmiany biegów w Twoim Subaru Crosstrek może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby naprawić ten problem.

Dlaczego drga dźwignia zmiany biegów w moim Subaru Crosstrek?

Zacznijmy więc ten artykuł od początki zmiany biegów, która trzęsie się w Subaru Crosstrek, istnieją dwa różne przypadki, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Subaru Crosstrek trzęsie się w pozycji neutralnej

Przede wszystkim jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnejlub pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to uczucie znika. To najczęstsza okoliczność. Pochodzenie tego problemu jest w rzeczywistości dość podstawowe, często pojawia się na starych samochodach lub pojazdach, które były często używane. Faktem jest, że z czasem takie elementy jak zawieszenia czy ciche klocki są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoje przeznaczenie jako tłumiki drgań. W przypadku wibracji gałki zmiany biegów podczas uruchamiania lub zatrzymywania Subaru Crosstrek, jest to z pewnością ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich celem jest zmniejszenie i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli to dotyczy, drgania te będą miały wpływ na inne elementy, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów Subaru Crosstrek.

Dźwignia zmiany biegów w Subaru Crosstrek, która wibruje podczas przyspieszania

Druga okoliczność dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Subaru Crosstrek i trochę mniej powszechne. W rzeczywistości w wielu przypadkach wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twojej sytuacji, gdy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejsza się lub gorzej, będziesz musiał rozwiązać go szybciej. Prawdę mówiąc, chociaż trudniej je zidentyfikować, istnieje kilka elementów, które mogą być przyczyną wibracji podczas zmiany biegów w Twoim Subaru Crosstrek:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują duże wibracje
  • Nietypowa gra w gimbale.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne elementy niewspółosiowe w wyniku interwencji w silniku
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Subaru Crosstrek ?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Subaru Crosstrek?

Przejdźmy teraz do sekcji, która prawdopodobnie najbardziej Cię interesuje, skoro już ją wyróżniłeś źródło zmiany biegów, które wibruje w Twoim Subaru Crosstrek będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby się go pozbyć.

Jeśli jesteś w sytuacji, w której wibruje tylko na biegu jałowym, naprawa tego problemu będzie tania. Po zbadaniu, które ciche bloki prowadzą do tej wibracji, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Tę procedurę można wykonać bez względu na to, czy masz jakieś narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Podsumowując, jeśli jesteś w sytuacji, w której twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Subaru Crosstrek, jest tylko jeden środek, którym jest idź do technika samochodowego. Tak naprawdę czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzeniem innych komponentów, a samodzielne rozważenie dokładnej i kompletnej analizy jest bardzo skomplikowane. Twój technik samochodowy będzie w stanie najlepiej rozwiązać Twój problem.

Jeżeli po ich sprawdzeniu lub wymianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Subaru Crosstrek nadal się trzęsie, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zajrzeć do naszego artykułu na ten temat, aby naprawić swój problem.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Subaru Crosstrek, przejdź do naszej kategorii Subaru Crosstrek.

Ссылка на основную публикацию