Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wibracje zmiany biegów w Suzuki Across ?

Niezależnie od tego, czy masz nowy czy stary samochód, chęć utrzymania go w dobrym stanie jest taka sama. Więc kiedy coś nie idzie dobrze, zwykle wszyscy reagujemy w ten sam sposób i martwimy się tym. A konkretnie jeśli chodzi o transmisję, już można sobie wyobrazić siebie z ogromnym rachunkiem. Jeśli zmiana biegów Twojego Suzuki Across trzęsie, trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ na tej stronie postaramy się pozbyć Twoich lęków i pokażemy Ci na początku, dlaczego skrzynia biegów Twojego Suzuki Across może wibrować, a po drugie, co zrobić, aby się pozbyć tego problemu.

Dlaczego dźwignia zmiany biegów w moim Suzuki Across drży?

Zacznijmy więc tę stronę z treścią źródła zmiany biegów, która trzęsie się w Suzuki Across, istnieją dwa różne przypadki, oto one:

Dźwignia zmiany biegów w Suzuki W poprzek drżenie w pozycji neutralnej

Przede wszystkim jest prawdopodobne, że gałka zmiany biegów trzęsie się tylko wtedy, gdy jesteś w pozycji neutralnej, lub twój pedał sprzęgła jest wciśnięty, a kiedy przyspieszasz, to odczucie zanika. To jest najbardziej podstawowa okoliczność. Przyczyna tego problemu jest dość prosta, często dotyczy starych samochodów lub pojazdów, które dużo jeździły. W rzeczywistości z biegiem czasu elementy, w tym zawieszenia czy ciche klocki, są poddawane dużym obciążeniom i tracą swoje właściwości reduktorów drgań. W przypadku, gdy gałka zmiany biegów wibruje podczas ruszania lub zatrzymywania się w Suzuki Across, jest to niewątpliwie ciche bloki silnika lub skrzyni biegów, które są martwe. W rzeczywistości ich celem jest zmniejszenie i amortyzacja wszystkich sprzęgieł i drgań silnika i skrzyni biegów. Jeśli ulegną uszkodzeniu, drgania te będą miały wpływ na inne części samochodowe, takie jak na przykład dźwignia zmiany biegów w Twoim Suzuki Across.

Dźwignia zmiany biegów w Suzuki Across, która wibruje podczas przyspieszania

Druga okoliczność dźwignia prędkości, która mocno trzęsie w Suzuki Across i trochę mniej klasyczne. W rzeczywistości w większości przypadków wzrost prędkości obrotowej silnika powinien osłabić te wstrząsy. Jeśli w twoim scenariuszu, kiedy przyspieszasz, ten wstrząs nie zmniejsza się lub gorzej, będziesz musiał to poprawić szybciej. Prawdę mówiąc, choć trudniej je zidentyfikować, istnieją różne części samochodowe, które mogą być odpowiedzialne za drgania zmiany biegów w Twoim Suzuki Across:

  • Zużyte łożyska skrzyni biegów, które powodują poważne wibracje
  • Nieprawidłowa gra gimbali.
  • Niecentryczne sprzęgło lub inne części niewspółosiowe z powodu interwencji w silniku
Weiterlesen:
Jak złożyć przednie siedzenie w Suzuki Across ?

Co się stanie, jeśli drży się dźwignia zmiany biegów w moim Suzuki Across?

Przejdźmy teraz do części, która najprawdopodobniej najbardziej Ci odpowiada, teraz, gdy już wyróżniłeś przyczyna drgania skrzyni biegów w Twoim Suzuki Across będziesz musiał przywrócić wszystko do normy, aby to zatrzymać.

Jeśli znajdujesz się w sytuacji, w której wibruje tylko na biegu jałowym, zaradzenie temu problemowi będzie tanie. Po zbadaniu, które ciche bloki prowadzą do tej wibracji, będziesz musiał albo wymienić mocowania silnika lub mocowania skrzyni biegów . Ten proces można wykonać bez względu na to, czy masz jakieś narzędzia i podstawową wiedzę mechaniczną.

Wreszcie, jeśli jesteś w sytuacji, w której twój dźwignia zmiany biegów drży, gdy przyspieszasz swoim Suzuki Across, jest tylko jedna rezolucja, która ma idź do technika samochodowego. Tak naprawdę czekanie nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ryzykujesz uszkodzenie innych elementów, a samo rozważenie dokładnej i kompletnej diagnozy jest bardzo trudne. Twój mechanik samochodowy najlepiej będzie w stanie prawidłowo pozbyć się problemu.

Jeśli po ich zbadaniu lub zmianie nadal masz wrażenie, że silnik Twojego Suzuki Across nadal się trzęsie, nie wahaj się zajrzeć na naszą stronę z treścią na ten temat, aby pozbyć się problemu.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Suzuki Across, zajrzyj do kategorii Suzuki Across.

Ссылка на основную публикацию