Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Świeci się kontrolka ABS w Ford Fiesta, co robić ?

W dzisiejszych czasach zwracanie uwagi na swój pojazd jest niezbędne, prawdę mówiąc, jeśli nie wykonujesz minimalnej rutynowej obsługi lub nie bierzesz pod uwagę objawów nieprawidłowości, bardzo ryzykujesz, że Twój samochód będzie w złym stanie . Jest to konkretnie temat, który będziemy omawiać na tej stronie, jedną ze wskazań, które najbardziej przeszkadzają kierowcom, jest Lampka ostrzegawcza ABS w Ford Fiesta. Aby pomóc Ci przeanalizować tę lampkę ostrzegawczą, najpierw przyjrzymy się, czemu odpowiada ta lampka ostrzegawcza ABS, a następnie za chwilę co można zrobić jeśli w Ford Fiesta świeci się kontrolka ABS?.

Co oznacza lampka ABS w Ford Fiesta?

Treść naszego artykułu zaczniemy od znaczenie kontrolki ABS w Ford Fiesta, w tym celu najpierw dowiemy się, co to jest ABS, a następnie, dlaczego zapala się kontrolka ABS w Twoim samochodzie.

Czym jest ABS w Ford Fiesta?

Na początek należy opisać, do czego wykorzystywany jest układ ABS Twojego Ford Fiesty, abyś mógł zrozumieć resztę tej wytycznej. ABS (Anti-lock Braking System) to system, który zapobiega blokowaniu się kół samochodu podczas hamowania. Celem tego systemu jest skrócenie drogi hamowania samochodu poprzez zapobieganie blokowaniu kół, ślizganiu się po drodze i utracie kontroli nad samochodem. Układ ABS Twojego Ford Fiesty składa się z różnych komponentów, oto one:

  • Czujniki prędkości na każdym kole, który sprawdzi, czy jedno z kół się blokuje.
  • Układ hydrauliczny i zawory który będzie zarządzać naciskiem klocków na tarcze, aby zarządzać siłą hamowania samochodu
  • Komputer, który jest centrum sterowania całym systemem ABS, a także lampką ABS Twojego Ford Fiesty
Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Ford Fiesta

.

W rzeczywistości możesz po prostu poczuć, jak działa ABS Twojego samochodu. Jeśli musisz kierować, przekonasz się, że Twój samochód będzie hamował łapami, jest to dokładnie zachowanie, na które pozwala ABS, zoptymalizuje hamowanie do maksimum, łącząc fazy nacisku na tarcze hamulcowe i fazy rozładowania, aby zapobiec koła przed zablokowaniem.

Znaczenie kontrolki ABS w Ford Fiesta

Teraz przechodzimy do części, która prawie na pewno bardziej Cię interesuje, znaczenie kontrolki ABS w Ford Fiesta? Po pierwsze, jest to pomarańczowe światło, więc jeśli się świeci, oznacza to, że Twój system ABS jest uszkodzony. Należy mieć świadomość, że za każdym razem, gdy zaświeci się kontrolka ABS, ABS zostanie przełączony w tryb bezpieczeństwa, więc należy dostosować jazdę i nie podejmować żadnego ryzyka. Oto różne problemy, na które może wskazywać lampka ostrzegawcza ABS w Twoim Ford Fiesta:

  • Może to być zwykłe zwarcie, uszkodzona wiązka przewodów, uszkodzony przekaźnik lub bezpiecznik. Użyj manometru, aby to sprawdzić.
  • Nieprawidłowo działający czujnik ABS: Awaria jednego z nich powoduje zapalenie się kontrolki ABS w Twoim Ford Fiesta
  • Blok hydrauliczny ABS Twojego Ford Fiesty: Jeśli jest wadliwy, możliwe, że zapali się lampka kontrolna i nie będziesz już mógł korzystać z ABS.
  • Komputer ABS: Jeśli komputer ma problem, będąc w centrum wszystkich decyzji podejmowanych w celu obsługi Twojego ABS, kontrolka oczywiście się zapali.

Co się stanie, jeśli zapali się kontrolka ABS w moim Ford Fiesta?

Przejdziemy teraz do części, w której postaramy się udzielić kilku odpowiedzi, jak wyłączyć to światło, a tym samym odpowiedzieć na następujące pytanie: co zrobić, jeśli w moim Ford Fiesta świeci się kontrolka ABS?. Odpowiedzi będą zależeć od niedociągnięć, przez które przechodzisz. Po pierwsze, przekaż swojego Ford Fiestę do narzędzia diagnostycznego, jeśli nie wiesz, jak odczytać kod błędu w Ford Fiesta, zapoznaj się z naszymi wytycznymi, które szczegółowo opisują kroki, które należy podjąć. Po ustaleniu przyczyny problemu, oto kroki, które należy podjąć, aby go rozwiązać i wyłącz kontrolkę ABS w swoim Ford Fiesta:

  • Problem z ECU lub blokiem hydraulicznym: Można go tylko wyregulować, w tym przypadku będziesz musiał przejść przez profesjonalistę, ale jeśli jest martwy, wymiana ECU może kosztować około 1000 € i 1500 do 2000 € jeśli będziesz musiał wymienić oba.
  • Problem elektryczny: Po zidentyfikowaniu problemu elektrycznego z manometrem, jeśli jest to tylko bezpiecznik lub przekaźnik, policz maksymalnie około 10 €, w przeciwnym razie będziesz musiał naprawić wiązkę przewodów.
  • Wadliwy czujnik: W niektórych przypadkach wystarczy zwykłe wyczyszczenie czujników, aby rozwiązać problem, w przeciwnym razie wymiana czujnika może kosztować nawet kilkaset euro.
Weiterlesen:
Jak wymienić filtr kabinowy w moim Ford Fiesta 4 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Fiesty, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Ford Fiesta.

Ссылка на основную публикацию