Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wycieraczka zablokowana w Mazdzie CX 9

Spróbujemy ponownie dzisiaj, aby pomóc Ci rozwiązać drobne komplikacje związane z Twoim samochodem. Ostatnio widzieliśmy, jak odblokować klapę wlewu paliwa lub korek wlewu paliwa, dziś skoncentrujemy się na irytującym problemie, który może być niebezpieczny w złych warunkach pogodowych, będąc ofiarą wycieraczka utknęła w Mazdzie CX 9 . Aby to naprawić, po pierwsze spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego wycieraczki Twojej Mazdy CX 9 pozostają zablokowane, a po drugie, jak je odblokować.

Dlaczego wycieraczka mojej Mazdy CX 9 blokuje się?

Zaczniemy więc nasz artykuł od powodów, dla których zablokowane wycieraczki Twojej Mazdy CX 9 . W pierwszej kolejności skoncentrujemy się na wycieraczkach przednich, a za drugim razem na wycieraczkach tylnych.

Dlaczego przednie wycieraczki mojej Mazdy CX 9 zacinają się w górnym lub dolnym położeniu?

Przejdziemy jeden po drugim przez różne komplikacje, które mogą spowodować zablokowanie wycieraczek przedniej Mazdy CX 9 :

  • Jeden z najczęstszych powodów zacinania się wycieraczek przednich w Twojej Mazdzie CX 9 jest związany z jednostką silnika, która je napędza. W rzeczywistości silniki te mogą z czasem tracić moc i ostatecznie muszą zostać wymienione. Powinieneś zauważ przed całkowitym zablokowaniem wycieraczek, że działają znacznie wolniej.
  • Mniej powszechne, ale nadal może się zdarzyć, jest to, że przednie pióra wycieraczek są zablokowane w wyniku przedmiotu, który uniemożliwia działanie piór, spójrz na oś piór.
  • Jeśli jest to brak smarowania, zauważysz, że przednie wycieraczki działają wolniej, sprawdź dość szybko przyczynę problemów, w przeciwnym razie silniki zostaną wymuszone i uszkodzone.
  • Możliwe, że przednie wycieraczki Twojej Mazdy CX 9 mogą nie działać z powodu uszkodzenia Comodo. Aby to sprawdzić, trzeba odłączyć przewody wyjściowe i połączyć je ze sobą, jeśli wycieraczki działają, to za problem odpowiada comodo.
  • Wreszcie ostatnia możliwość, przednie wycieraczki Twojej Mazdy CX 9 są zablokowane w wyniku awarii zasilania, więc będziesz musiał sprawdzić dwie części, przekaźnik i bezpiecznik.
Weiterlesen:
Problem z migaczem Mazda CX 9, co robić ?

Dlaczego wycieraczka tylnej szyby zablokowała się w mojej Mazdzie CX 9?

Jeśli chodzi o zablokowana wycieraczka tylnej szyby Twojej Mazdy CX 9 , korzenie twoich problemów są mniej więcej takie same. Niemniej jednak z tyłu samochodu znajduje się tylko jedno pióro wycieraczki, nadal istnieje kilka dedykowanych części, które mogą powodować komplikacje tylko na tylnej szybie Twojej Mazdy CX 9. Pamiętaj więc, aby przeprowadzić podobne inspekcje, jak w poprzedniej części tego artykułu.

Co mogę zrobić, aby odblokować wycieraczki w mojej Mazdzie CX 9?

Na koniec, w tej drugiej części, zobaczymy, jakie rozwiązania są dostępne, aby zapewnić odblokowanie wycieraczek Twojej Mazdy CX 9 i ponowne ich prawidłowe działanie.

Jak odblokować wycieraczki mojej Mazdy CX 9?

Niezależnie od tego, czy chodzi o wycieraczki przedniej szyby, czy wycieraczkę tylnej szyby, rozwiązania będą podobne i wyszczególnimy je jeden po drugim w tym elemencie, od Ciebie zależy, czy dostosujesz je do elementu, który Cię dotyczy. Jeśli masz inne komplikacje blokujące, takie jak zablokowane drzwiczki wlewu paliwa w Mazdzie CX 9, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym artykule na temat tego problemu.

  • W takim przypadku będziesz musiał zidentyfikować jednostkę silnika, następnie odłączyć kable zasilające od tego (uwaga musi być część z nich związana z różnymi prędkościami zamiatania), a następnie wyjąć szczotki i drążek. W końcu będziesz musiał odkręcić te punkty mocowania, które są zwykle mocowane na silentblokach i ponownie zamontować nowy silnik wycieraczek w Twojej Mazdzie CX 9

    .

  • W tej sytuacji wymiana komoda będzie dość prosta, ale droga, element kosztuje zwykle około 200 €, po przetestowaniu będziesz mógł zdemontować komando, zdejmując osłonę z tyłu kierownicy, a następnie ją odłączając i zdejmując go za pomocą śrub mocujących, wystarczy ponownie zmontować nowy.
  • Zablokowana wycieraczka Mazda CX 9 spowodowana awarią zasilania: W tej ostatniej sytuacji będziesz musiał zidentyfikować źródło awarii (bezpiecznik lub przekaźnik) i wymienić wadliwy element
Weiterlesen:
Maska utknęła w mojej Mazdzie CX 9, co mogę zrobić?

.

Aby poznać więcej wskazówek dotyczących Mazdy CX 9, zapoznaj się z kategorią Mazda CX 9.

Ссылка на основную публикацию