Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Wycieraczka zablokowana w smart fortwo

Dziś ponownie postaramy się pomóc Ci rozwiązać drobne problemy związane z Twoim samochodem. Niedawno odkryliśmy, jak odblokować drzwiczki wlewu paliwa lub korek wlewu paliwa, dziś przyjrzymy się irytującemu problemowi, który może być niebezpieczny w złych warunkach klimatycznych, będąc ofiarą wycieraczka utknęła w smart fortwo . Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw spróbujemy dowiedzieć się, dlaczego wycieraczki Twojego smarta fortwo pozostają zablokowane, a po drugie, jak je odblokować.

Dlaczego wycieraczka mojego smarta fortwo zacina się?

Więc zaczniemy naszą stronę z treścią z przyczynami zablokowały się wycieraczki Twojego smarta fortwo . Najpierw zajrzymy do wycieraczek przednich, a za drugim razem do wycieraczek tylnych.

Dlaczego przednie wycieraczki mojego smarta fortwo zacinają się w górnym lub dolnym położeniu?

Będziemy przechodzić przez jeden po drugim różne problemy, które mogą powodować blokowanie się wycieraczek przednich Twojego smarta fortwo :

  • Jedną z najbardziej podstawowych przyczyn zacinania się wycieraczek w Twoim smart fortwo jest silnik, który je napędza. W rzeczywistości silniki te mogą z czasem tracić moc i ostatecznie muszą zostać wymienione. Powinieneś zauważ przed całkowitym zablokowaniem wycieraczek, że działają znacznie wolniej.
  • Mniej podstawowe, ale nadal może się zdarzyć, jest to, że przednie pióra wycieraczek są zablokowane z powodu przedmiotu, który uniemożliwia działanie piór, spójrz w górę do osi piór.
  • Jeśli jest to brak smarowania, odkryjesz, że przednie wycieraczki pracują wolniej, szybko sprawdź przyczynę problemów, w przeciwnym razie silniki zostaną wymuszone i uszkodzone.
  • Możliwe, że przednie wycieraczki Twojego smarta fortwo mogą nie działać z powodu uszkodzonego Comodo. Aby to ocenić, musisz odłączyć przewody wyjściowe i połączyć je ze sobą, jeśli wycieraczki działają, winę za problem ponosi comodo.
  • Wreszcie ostatnia możliwość, przednie wycieraczki Twojego smarta fortwo są zablokowane z powodu awarii zasilania, więc będziesz musiał zweryfikować dwie części, przekaźnik i bezpiecznik.
Weiterlesen:
Gdzie znajduje się gniazdo w smart fortwo?

Dlaczego wycieraczka tylnej szyby mojego smarta fortwo zablokowała się?

Jeśli chodzi o utknęła wycieraczka tylnej szyby Twojego smarta fortwo , korzenie twoich problemów są mniej więcej takie same. Chociaż z tyłu Twojego samochodu jest tylko jedno pióro wycieraczki, nadal istnieją dedykowane części, które mogą powodować problemy tylko na tylnej szybie Twojego smarta fortwo. Pamiętaj więc, aby przeprowadzić te same dochodzenia, które zostały odkryte w poprzednim składniku tej strony z treścią.

Co mogę zrobić, aby odblokować wycieraczkę w moim smart fortwo?

Na koniec, w tej drugiej części, zobaczymy, jakie rozwiązania są dla Ciebie dostępne, aby zapewnić odblokowanie wycieraczek Twojego smarta fortwo i ponowne ich skuteczne działanie.

Jak odblokować wycieraczki mojego smarta fortwo?

Jeśli chodzi o wycieraczki przedniej szyby lub wycieraczki tylnej szyby, rozwiązania będą takie same i nakreślimy je po kolei w tym elemencie, od Ciebie zależy, czy je dostosujesz do elementu, który Cię dotyczy. Jeśli masz inne problemy z blokowaniem, takie jak zaklejona klapka wlewu paliwa w smart fortwo, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym artykule na ten temat.

  • W takim przypadku będziesz musiał zlokalizować silnik, następnie odłączyć kable zasilające od tego (uważaj, że musi być ich kilka związanych z różnymi prędkościami zamiatania), a następnie zdejmij szczotki i drążek. Na koniec będziesz musiał odkręcić te punkty mocowania, które są zwykle mocowane na silentblokach i ponownie zamontować nowy silnik wycieraczek w swoim smart fortwo

    .

  • W tej sytuacji wymiana komoda będzie dość prosta, ale droga, element zazwyczaj kosztuje około 200 €, po przetestowaniu będziesz mógł zdemontować kommodo, zdejmując osłonę z tyłu kierownicy, a następnie ją odłączając i zdejmując go za pomocą śrub mocujących, wystarczy ponownie zmontować nowy.
  • Zablokowana wycieraczka smart fortwo spowodowana awarią zasilania: W tej ostatniej sytuacji będziesz musiał zlokalizować źródło awarii (bezpiecznik lub przekaźnik) i wymienić wadliwy element
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w smart forfour?

.

Więcej wskazówek dotyczących smarta fortwo znajdziesz w kategorii smart fortwo.

Ссылка на основную публикацию