Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Zakleszczony bagażnik w BMW X5, co mogę zrobić ?

Mimo że pojazdy stają się coraz bardziej kompaktowe, cieszymy się, że możemy cieszyć się znaczną ilością transportu w większości nowoczesnych samochodów. Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje, na zakupy czy do przeprowadzki, bagażnik Twojego BMW X5 to duża i bardzo użyteczna przestrzeń. Więc, co zrobić, jeśli bagażnik Twojego BMW X5 się zaciął? Właśnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć. Skoncentrujemy się w szczególności na zamknięciu zablokowanego sejfu, ale może się okazać, że ta zawartość jest przydatna, jeśli nie możesz już zamknąć bagażnika. W pierwszym kroku postaramy się znaleźć przyczyny blokady bagażnika, a w drugim kroku, jak otworzyć zablokowany bagażnik z BMW X5.

Blokada bagażnika BMW X5 zablokowana, dlaczego?

Zacznijmy więc naszą stronę z treścią od korzenie bagażnika BMW X5, które utknęły . Mogą być różnorodne, chociaż w większości przypadków będą to te same problemy, które będą dotyczyć.

Przecięcie przewodów połączeniowych blokady bagażnika BMW X5

Pierwsze wyjaśnienie bagażnika utkwionego w BMW X5. Możliwe, że przewody lub wiązki przewodów zamka bagażnika mogły zostać przecięte siłą lub z powodu wstrząsów. Ten problem powoduje, że zewnętrzny uchwyt zwalniający bagażnik nie reaguje i może równie dobrze powodować problemy z tylnymi światłami, które mogą być spowodowane przez tę samą wiązkę przewodów. Jeśli masz te dwa problemy i Twoje żarówki nie są przepalone (proszę zapoznać się z naszymi treściami dotyczącymi wymiany żarówek tylnych świateł w BMW X5, jeśli nie wiesz jak sprawdzić ich stan), jest duża szansa, że tylna klapa Twojego BMW X5 jest zablokowana z powodu problemu elektrycznego.

Uszkodzony zamek bagażnika BMW X5

Drugą możliwością zablokowania pnia jest to, że jest blokada bagażnika Twojego BMW X5, która jest przyczyną Twojego problemu . W rzeczywistości jest możliwe, że z czasem zostanie on zablokowany lub że wewnętrzne mechanizmy mogą się zepsuć. W takim przypadku działanie klamki bagażnika nie uruchamia już mechanizmu. Możliwe, że nadal będziesz słyszeć dźwięk aktywacji, ale nie obracają się mechanizmy.

Weiterlesen:
Jak przerobić 2-osobowe BMW X5 na 5-osobowe?

Coś się zacięło w zamku mojego bagażnika BMW X5

Wreszcie ostatnia możliwość, mimo że źródło problemu jest w większości przypadków już znane. Możliwe, że masz coś (torbę np. kurtkę, liście… ) utknęło w zamku bagażnika i to ciało obce trzyma go w pozycji zamkniętej.

Jak otworzyć zablokowany bagażnik BMW X5?

Teraz, gdy odkryliśmy różne powody, dla których bagażnik utknął w BMW X5 skoncentrujemy się na rozwiązania do otwierania zablokowanego bagażnik samochodowy.

Otwieranie zablokowanego bagażnika BMW X5 z wewnętrznym zamkiem

.

Pierwsza możliwość, blokada bagażnika Twojego BMW X5 jest całkowicie zablokowana, zewnętrzna klamka może być uszkodzona lub możesz mieć problem z elektrycznością. W takim przypadku proponuje się środek zaradczy, przejdź przez wnętrze pojazdu użyj wewnętrznego uchwytu bagażnika . Prawdę mówiąc nie wszyscy o tym wiedzą, ale w bagażniku jest wewnętrzny mechanizm, który umożliwia otwarcie go od środka, trzeba znaleźć otwór (czasami ukryty z tyłu plastikowej osłony) na środku tylnej klapy, w którą można włożyć śrubokręt i nacisnąć po bokach, aby odblokować zamek bagażnika Twojego BMW X5 .

Otwarty bagażnik zablokowany BMW X5 sprayem ze smarem

Drugie rozwiązanie. Możliwe, że z czasem kurz, zamknięcie bagażnika Twojego BMW X5 mogło się zaciąć , aby się go pozbyć, z wnętrza pojazdu należy oczyścić i nasmarować zamek BMW X5 środkiem odtłuszczającym. To rozwiązanie może dać ci możliwość ponownego użycia zamkniętego bagażnika.

Otwórz zablokowaną klapę tylną BMW X5, spróbuj wyjąć obcy przedmiot

Wreszcie ostatnia możliwość, możliwe jest, że bagażnik Twojego BMW X5 jest zablokowany w wyniku obcego przedmiotu, który dostał się do zamka. W takim przypadku jest kilka rozwiązań. Do Ciebie należy usunięcie jak największej liczby plastikowych osłon z wnętrza pojazdu silnikowego, aby uzyskać jak najbardziej otwarty dostęp do zamka i spróbować usunąć jak najwięcej ciał obcych z zamknięcia bagażnika za pomocą szczypiec. Jeśli ty nie można otworzyć zamkniętego bagażnika Twojego BMW X5 , sugerujemy udanie się do technika, który będzie miał narzędzia i bardziej zaawansowaną wiedzę, aby odblokuj bagażnik swojego pojazdu mechanicznego .

Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego BMW X5

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat BMW X5, przejdź do naszej kategorii BMW X5.

Ссылка на основную публикацию